Trójwymiarowa Prognoza Pogody

Cezary Orzech o pogodzie dla regionu! 

Każdego dnia! Po 7:15, 10:15 i 14:15.

Pogoda na tydzień 26 listopada – 2 grudnia

Druga połowa jesieni miejscami miała już biały kolor. W naszym regionie to jeszcze nie był atak zimy, chociaż ta meteorologiczna, w odróżnieniu od kalendarzowej, zacznie się już 1 grudnia.

Znajdujemy się w tak zwanym w siodle barycznym, czyli w obszarze pomiędzy wyżami znad północnej Rosji i znad Alp oraz rozległymi niżami znad północnego Atlantyku i Morza Czarnego. Ciśnienie rośnie i niebawem oba wyże połączą się ze sobą, tworząc z kolei wał wyżowy, który zablokuje napływ polarnego powietrza znad Atlantyku. Kiedy to nastąpi, będziemy mieli kilka dni ustabilizowanej aury. 

Do końca soboty zachmurzenie duże. Lokalnie wystąpią przelotne opady słabego deszczu, a wysoko w Beskidach niewielkich ilości śniegu. Temperatura maksymalna do 4 stopni C, w rejonach podgórskich do 3 stopni C, wysoko w Beskidach do minus 2 stopni C. Wiatr słaby, północno-zachodni. 

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, w rejonach podgórskich marznącego deszczu ze śniegiem, powodującego niebezpieczną gołoledź. Na dodatek jazdę kierowcom utrudniać będą mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od minus 1 do 2 stopni C, w rejonach podgórskich od minus 2 do 1 stopnia C. Wiatr słaby, zmienny. 

W niedzielę do godzin wczesnopopołudniowych zachmurzenie duże, następnie umiarkowane, lokalnie małe. Temperatura maksymalna od 3 do 5 stopni C, w rejonach podgórskich od 2 do 3 stopni C. Wiatr słaby, zmienny. 

W kolejnych trzech dniach, poniedziałek, wtorek, środa, podobny typ pogody. Nocami lekki mróz do minus 2/3 stopni C, w dzień zachmurzenie zmienne od umiarkowanego do dużego, z temperaturami od 3 do 5 stopni C, przy umiarkowanym wietrze. 

W czwartek 1 grudnia ochłodzi się do 1 stopnia C. W piątek ma być jeszcze zimniej, do minus 1 stopnia C i zacznie padać śnieg.

Słuchaj OnLine, 89.3 FM – Gliwice, 97.0 FM – Racibórz, 98.4 FM – Częstochowa, 102.2 FM – Katowice, 103.0 FM – Bielsko-Biała, 216.928 DAB+ – Katowice.

Trójwymiarowa Prognoza Pogody
na tydzień 26.11-2.12.2022