Cezary Orzech o pogodzie dla regionu! Każdego dnia! Po 7:15, 10:15 i 14:15. oraz na www.radio.katowice.pl |
Trójwymiarowa Prognoza Pogody na tydzień 18-24 kwietnia
Przed nami, za sprawą harcujących frontów atmosferycznych, tydzień z typową dynamiczną wiosenną pogodą. To efekt adwekcji, czyli poziomego ruchu powietrza, najpierw znad Sahary, a później znad Arktyki. Adwekcja jest kluczowym procesem meteorologicznym zmieniającym temperaturę, wilgotność czy zanieczyszczenie powietrza, tak, jak to ostatnio było przez opady pustynnego pyłu.
Do końca soboty, Dnia Doceniania Męża, (żony, co jest dość dziwne, na swoje święto docenienia muszą poczekać do września) zachmurzenie małe do umiarkowanego. Temperatura maksymalna do 18 stopni C, w rejonach podgórskich do 15 stopni C. Wiatr słaby, północny.
W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Pod wieczór, lokalnie pokropi. Temperatura maksymalna od 16 do 18 stopni C, w rejonach podgórskich od 13 do 15 stopni C. Wiatr słaby, zmienny.
Od poniedziałku chwilowe ochłodzenie. Temperatura w nocy w rejonach podgórskich może spaść do zera stopnia C, wraz z opadami deszczu ze śniegiem, a także śniegu.
Do środy za dnia będzie szaro, buro i mokro. Temperatura maksymalna od 9 do 13 stopni C, w rejonach podgórskich od 6 do 8 C. Wiatr słaby.
Od środy, w Międzynarodowym Dniu Matki Ziemi, coraz cieplej i więcej słońca. W piątek do 20 stopni C.
Trójwymiarowa Prognoza Pogody
na tydzień 18-24.04.2026
