Znany wielu osobom Bieg po Nowe Życie doczekał się regionalnego jubileuszu. Dziesiąta edycja wydarzenia w Wiśle, a osiemnasta w historii, mimo pendemicznych przeciwności wraca do znanej i lubianej formuły.
Na symbolicznej trasie marszu nordic walking wystąpią jak zawsze osoby po przeszczepieniu, przedstawiciele świata medycyny oraz osoby znane z ekranów telewizyjnych, świata filmu, teatru, estrady, sportu czy mediów. Największa polska inicjatywa społeczna promująca świadome dawstwo narządów odbędzie się w Wiśle w najbliższą sobotę, 12 czerwca. Więcej o tym Anna Sojka.
Po 18:15 na antenie Radia Katowice pojawia się dobra publicystyka. Codziennie nasi reporterzy i prezenterzy zmagają się z innymi tematami.
Wachlarz problemów jest bardzo szeroki. Wybieramy takie, o których możemy porozmawiać ze specjalistami, ale także takie, o których możemy usłyszeć od Państwa.