Dzień Polskiej Muzyki w Radiu Katowice

proj. Materiały Prasowe/Dzień Polskiej Muzyki

1 października, w ramach Dnia Polskiej Muzyki, na antenie Radia Katowice, jak i wielu innych rozgłośni radiowych, będzie królować muzyka rodzimych wykonawców.

Dzień Polskiej Muzyki został ustanowiony w 2019 roku z inicjatywy Fundacji EMPOWER POLAND. Inicjatorzy chcą w ten sposób zaangażować wszystkich, od artystów aż po fanów, by słuchali polskiej muzyki i przyczyniali się do rozwoju i wzmacniania rodzimego rynku fonograficznego.

– Motywem przewodnim kampanii tradycyjnie jest współpraca, bowiem muzyka łączy wszystkich. Jest źródłem radości, siły, inspiracji oraz uniwersalnym językiem zjednoczenia. W Dniu Polskiej Muzyki pragniemy przypomnieć także o tych wszystkich pięknych wartościach, które niesie ze sobą muzyka, a które są nam wszystkim bliskie i potrzebne – podkreślają organizatorzy kampanii.

W sobotę antenę Radia Katowice oraz prawie stu innych stacji radiowych, zdominuje muzyka polskich wykonawców. Kulminacyjnym momentem będzie godzina tylko z polską muzyką. Pomiędzy godz. 10:00 a 11:00 nie usłyszymy ani jednego zagranicznego utworu.

Więcej informacji na stronie internetowej organizatorów i w mediach społecznościowych.

Autor: Mateusz Franczyk /mf/


Wiadomości kulturalne