Smutne zakończenie w Zabrzu. Górnik wysoko przegrał z Miedzią.
12.11.2022
18:46:00

Po dwóch efektownych zwycięstwach zabrzanie przegrali u siebie z ostatnią w tabeli Miedzią Legnica.

4:1 w Szczecinie i 3:0 u siebie z Widzewem. Ostatnie występy podopiecznych Bartoscha Gaula mogły robić wrażenie i wydawało się, że mecz z Miedzią będzie doskonałą okazją do rehabilitacji po odpadnięciu z Pucharu Polski. Ale dwa zwycięstwa z rzędu nie zrobiły wrażenia na czerwonej latarni ligi, która bardzo odważnie poczynała sobie przy Roosevelta.

Już po pierwszej połowie goście prowadzili 2:0. Górnik robił co mógł po zmianie stron ale na niewiele się to zdało. Cofnięta Miedź dobrze radziła sobie w defensywie a na domiar złego dla gospodarzy przypieczętowała swoje zwycięstwo w 73. minucie.

Porażka oznacza, że Górnicy wypadli z pierwszej dziesiątki w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Aby się do niej dostać będą musieli wygrać ostatnie spotkanie w tym roku. Będzie to zaległe spotkanie 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Lechią Gdańsk na wyjeździe.

Górnik Zabrze - Miedź Legnica 0:3 (0:2)

0-1 - Narsingh 34'

0-2 - Matuszek 40'

0:3 - Chuca 73'

Górnik Zabrze: Bielica - Szcześniak, Bergstrom, Jensen (Paluszek 64'), Wojtuszek (Dadok 57'), Pacheco (Vrhovec 85'), Mvondo, Okunuki, Janża, Włodarczyk, (Krawczyk 57'), Podolski (cholewiak 85')

Miedź Legnica: Abramowicz - Kostka, (Śliwa 90'), Gulen, Matuszek, Carolina, Matynia, Narsingh (Lehaire 74'), Naveda (Cacciabue 74'), Chuca, Obieta, Henriquez (Kobacki 79')

Żółte kartki: Podolski - Kostka, Gulen