Piotr Żyła trzeci w Ruce
26.11.2022
12:02:00

W stojącym na wysokim poziomie, konkursie Pucharu Świata w Ruce, wiślanin zajął 3. miejsce. Tuż za podium uplasował się Dawid Kubacki.

Po kilkutygodniowej przerwie skoczkowie narciarscy wrócili do rywalizacji. Zawodnicy zamienili igelit na śnieg a zawody w Finlandii stały na bardzo wysokim poziomie. Przypomnijmy, że piątkowe kwalifikacje zostały przełożone na sobotę. Cała siódemka, czyli Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł i Tomasz Pilch awansowali do konkursu.

W nim bezkonkurencyjny był Słoweniec Anże Lanisek, który w pierwszym skoku na odległość 149 metrów ustanowił nowy rekord skoczni. W drugiej próbie Lanisek skoczył 141,5 m. Tuż za nim uplasował się Stefan Kraft. Podium zamknął Piotr Żyła, który mógł pochwalić się skokami na odległość 143 i 142 metrów.

4. miejsce zajął lider Pucharu Świata Dawid Kubacki. W konkursie poniżej oczekiwań spisał się Kamil Stoch, który był na 17. miejscu. Do II serii awansował również Paweł Wąsek, który zajął 25. pozycję.