Hokeiści GKS-u Katowice w półfinale mistrzostw Polski
07.03.2023
21:58:00

7 meczów potrzebne było do wyłonienia ostatniego z półfinalistów PHL. Ostatecznie, w decydującym spotkaniu, GKS Katowice pokonał JKH GKS Jastrzębie 6:2.

Od początku kibice byli świadkami ofensywnej gry z obu stron. Wynik już w 6. minucie otworzyli gospodarze za sprawą Mateusza Bapierszcza. Szybko nie nacieszyli się prowadzeniem, bo już niespełna 2 minuty później na tablicy wyników mieliśmy remis. Ostatecznie na pierwszą przerwę to gospodarze schodzili prowadząc za sprawą bramki Brandona Magee.

Decydująca okazała się druga tercja. Znów dał o sobie znać Magee ale po bramce Josefa Mikyska katowiczanie prowadzili tylko 3:2. Jak się okazało była to ostatnia bramka jastrzębian w tym spotkaniu. Później do siatki trafiali już tylko miejscowi. Jeszcze w tej tercji dwukrotnie pokonali bramkarza gości.

W trzeciej odsłonie zwycięstwo przypieczętował Hampus Olsson i to GKS awansował do najlepszej czwórki mistrzostw.  W 1/2 finału Polskiej Hokej Ligi ich rywalem będzie COMARCH Cracovia.

GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)

1:0 Mateusz Bepierszcz (05:22)

1:1 Maciej Urbanowicz - Patryk Pelaczyk, Dominik Paś (07:21)

2:1 Brandon Magee - Grzegorz Pasiut, Mateusz Bepierszcz (13:45)

3:1 Brandon Magee - Hampus Olsson, Juraj Šimek (25:00, 5/4)

3:2 Josef Mikyska - Eduards Hugo Jansons, Maciej Urbanowicz (32:03, 5/4)

4:2 Mateusz Bepierszcz - Grzegorz Pasiut, Joona Monto (33:11, 5/4)

5:2 Mateusz Rompkowski - Maciej Kruczek, Matias Lehtonen (33:47)

6:2 Hampus Olsson - Brandon Magee (59:17

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kruczek, Bepierszcz, Pasiut, Magee - Kolusz, Musioł, Simek, Monto, Krężołek - Maciaś, Wanacki, Lehtonen, Pulkkinen, Olsson oraz Lebek, Hitosato, Smal, Ciepielewski.

JKH GKS Jastrzębie: Balizs (Kieler) - Viinikainen, Kostek, Urbanowicz, Paś, Pelaczyk - Górny, Bryk, Kaleinikovas, Svec, Mikyska - Sevcenko, Kameneu, Jansons., Freidenfelds, Sinegubovs - Horzelski, Onak, Nalewajka R., Jarosz, Nalewajka Ł.