Hokeiści GKS-u Tychy wyrównali stan rywalizacji
16.03.2023
20:30:00

Tyszanie wygrali u siebie z TAURON Re-Plast Unię Oświęcim 2:1 i tym samym wyrównali stan rywalizacji na 2:2. Teraz rywalizacja przenosi się do Małopolski.

To goście byli stroną przeważającą od pierwszych minut ale w ich poczynaniach brakowało skuteczności. Ten element lepiej opanowali gospodarze, którzy w drugiej tercji, za sprawą Romana Szturca, objęli prowadzenie. Na początku trzeciej odsłony było już 2:0. Tyszanie wykorzystali grę w przewadze a podanie Jeana Dupuya na bramkę zamienił Bartłomiej Jeziorski.

Po starcie bramki oświęcimski zespół ruszył do odrabiania strat. W 49. minucie Unia złapała kontakt po bramce Andrija Denyskina i nadal atakowała ale albo ich strzały nie leciały w światło bramki albo świetnie spisywał się miejscowy golkiper Tomáš Fučík.

Więcej bramek nie padło i to GKS mógł cieszyć się ze zwycięstwa i wyrównania serii. Spotkanie numer 5 w sobotę w Oświęcimiu.

GKS Tychy – TAURON Re-Plast Unia Oświęcim 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
1:0 Roman Szturc – Filip Komorski (36:35),
2:0 Bartłomiej Jeziorski – Jean Dupuy (42:18, 5/4),
2:1 Andrij Denyskin – Pawło Padakin, Filipp Pangiełow-Jułdaszew (48:45).

GKS Tychy (2): T. Fučík – B. Pociecha, O. Kaskinen; O. Šedivý, F. Komorski, R. Szturc – O. Jaśkiewicz, O. Bizacki; M. Gościński, F. Starzyński (2), B. Jeziorski – A. Younan (2), A. Nilsson; C. Mroczkowski, A. Boivin, J. Dupuy – B. Ciura; J. Juhola, R. Galant, S. Marzec (2) oraz M. Ubowski.

Unia: K. Lindskoug – R. Diukow, A. Jerofejevs; A. Denyskin, K. Dziubiński, P. Padakin – F. Pangiełow-Jułdaszew (2), K. Jākobsons; E. Ahopelto, M. Cichy, A. Szczechura – P. Bezuška, P. Noworyta; T. Da Costa, Ł. Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta; J. Sołtys, T. Laakso (2), D. Wanat (2) oraz A. Prusak.