Hokeiści GKS-u Katowice o krok od mistrzostwa
29.03.2023
22:55:00

W trzecim meczu finałowym katowiczanie wygrali z GKS-em Tychy 5:2 i w rywalizacji do 4 zwycięstw prowadzą już 3:0.

W pierwszej tercji to gospodarze mieli optyczną przewagę. Tyszanie co rusz odpierali ataki miejscowych i rzadko zapędzali się pod bramkę Johna Murraya. Gdy wydawało się, że bramka dla GieKSy jest tylko kwestią czasu - trafili goście. Na początku drugiej odsłony Alexandre Boivin zdecydował się na indywidualną akcję, która zakończyła się powodzeniem.

Tyszanie z trafienia nie cieszyli się długo. Po nieco ponad 3 minutach do wyrównania doprowadził Mathias Lehtonen. W tej tercji katowiczanie trafili jeszcze dwukrotnie i do decydującej, trzeciej partii przystępowali z dwubramkową przewagą. To nie złamało tyskich hokeistów, którzy już w 42. minucie złapali kontakt za sprawą gola Filipa Komorskiego.

Od tej pory obaj bramkarze mieli coraz więcej pracy. Obu ekipom zależało na kolejnych trafieniach. Na tafli było bardzo nerwowo o czym świadczy fakt, że nerwy puściły Fucikowi, dostał on karę a zastępujący go Kamil Lewartowski nie poradził sobie już z pierwszym strzałem. Grzegorz Pasiut strzałem w samo okienko tyskiej bramki na 4:2.

Wynik ustaliła bramka Lehtonena, który skontrował potężny strzał Marcina Kolusza i kibice w Satelicie oszaleli. Mecz numer 4 już w czwartek o 19:30 w Katowicach.

GKS Katowice – GKS Tychy 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
0:1 Alexandre Boivin – Christian Mroczkowski – Alexander Younan (21:06)
1:1 Mathias Lehtonen – Joona Monto – Juraj Simek (24:37)
2:1 Hampus Olsson – Juraj Simek – Aleksi Varttinen (29:58) 5/4
3:1 Teemu Pulkkinen – Hampus Olsson (36:23)
3:2 Filip Komorski – Jean Dupuy – Bartłomiej Pociecha (41:30)
4:2 Grzegorz Pasiut – Marcin Kolusz – Bartosz Fraszko (50:19) 5/4
5:2 Mathias Lehtonen – Marcin Kolusz – Juraj Simek (53:59)

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kruczek, Bepierszcz, Pasiut, Fraszko - Kolusz, Wajda, Simek, Monto, Magee - Varttinen, Wanacki, Lehtonen, Pulkkinen, Olsson - Mrugała, Musioł, Hitosato, Smal, Krężołek

GKS Tychy: Fučík (Lewartowski) – Pociecha, Kaskinen; Sedivy, Komorski, Szturc – Ciura, Bizacki; Juhola, Galant, Jeziorski – Younan, Nilsson; Mroczkowski, Boivin, Dupuy – Ubowski, Jaśkiewicz, Gościński, Starzyński, Marzec.