Jastrzębski Węgiel coraz bliżej mistrzostwa
07.05.2023
10:11:00

Pomarańczowi wygrali w Kędzierzynie-Koźlu mecz numer 2. ZAKSA zdołała wygrać tylko pierwszego seta. 3 kolejne padły łupem jastrzębian.

Po tym jak w trzech setach Jastrzębski Węgiel rozprawił się z kędzierzynianami w pierwszym meczu wydawało się, że ci będą chcieli zrewanżować się rywalom na własnym parkiecie. Wszystko szło zgodnie z planem dla miejscowych. Mecz był od początku wyrównany ale po jastrzębianach było widać, że długo wchodzą w mecz.

Dobra zagrywka gospodarzy pozwalała im utrzymywać trzypunktową przewagę. Przy stanie 18:15 Marcelo Mendez poprosił o czas i po chwili było 20:20. Kibice zobaczyli emocjonującą końcówkę seta a blok Bartosza Bednorza przesądził o zwycięstwie gospodarzy. Zapowiadał się wyrównany mecz a tymczasem w kolejnych partiach górą byli już tylko jastrzębianie.

Kędzierzynianie walczyli w secie numer 2 ale końcówkę lepiej rozegrali goście, których do zwycięstwa poprowadził Tomasz Fornal. Jeszcze większa dominacja miała miejsce w secie trzecim. Tam oprócz Fornala wyróżniał się Stephen Boyer. Siatkarze ZAKSY mieli za mało argumentów. Przegrali seta do 15. Podjęli jeszcze walkę w czwartej odsłonie ale na jastrzębian nie mieli pomysłu i Pomarańczowi zasłużenie wygrali.

Mecz numer 3 w najbliższą środę w Jastrzębiu-Zdroju.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 1:3 (26:24, 22:25, 15:25, 19:25)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Janusz, Smith, Paszycki, Śliwka, Bednorz, Shoji (libero) oraz Staszewski, Kluth, Stępień, Żaliński

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Toniutti, Gladyr, M’Baye, Fornal, Clevenot, Popiwczak (libero) oraz Szymura, Hadrava, Tervaportti