Radio Katowice
Radio Katowice / Wiadomości kulturalne
Festiwal Ars Cameralis. Studio festiwalowe
30.11.2023
10:05:00

Na przestrzeni trzydziestu lat istnienia Festiwal Ars Cameralis stał się kulturalną wizytówką regionu. Dzięki swojej formule łączącej wydarzenia z wielu dziedzin sztuki, nośnej formie przekazu i różnorodności gatunkowej zyskał rzeszę zwolenników, którzy co roku w listopadzie odwiedzają miasta województwa śląskiego.  

Nadrzędną ideą Festiwalu jest prezentacja najciekawszych i najgorętszych zjawisk we współczesnej kulturze. Przez niemal cały miesiąc na Górnym Śląsku niepodzielnie królują: muzyka, sztuki wizualne, teatr i literatura. Na przestrzeni lat Festiwal przeszedł sporą ewolucję, a do udziału w wydarzeniach organizatorom udało się zaprosić artystów światowego formatu, dzięki czemu wzrosła renoma Festiwalu, a organizowane wydarzenia zyskały medialne rozpoznanie. The National, Laurie Anderson, John Cale, Vashti Bunyan, Kronos Quartet, Jane Birkin, John Zorn czy Ute Lemper to tylko nieliczni spośród grona twórców, którzy gościli podczas Festiwalu w ostatnich latach. Odbyły się również pokazy spektakli i wystawy między innymi Davida Lyncha, Zofii Rydet, Pawła Althamera, Lecha Majewskiego, Krystiana Lupy, Zbigniewa Rybczyńskiego, Rolanda Topora, Jake’a i Dinosa Chapmanów, Kishina Shinoyamy czy Pabla Picassa. Stanowi to najlepszy dowód na to, że warto zaglądać w listopadzie do śląskich miast, by uczestniczyć w niezapomnianych wydarzeniach artystycznych i skutecznie walczyć z jesienną melancholią.

STUDIO FESTIWALOWE

Listopad w pełni... No a jak listopad, to w naszym regionie sztuki kameralne wychodzą na plan pierwszy... Tegoroczny festiwal Ars Cameralis to istna mapa artystycznych wydarzeń a my przez cały czas trwania tej imprezy informujemy o tym co się działo i dzieje, na co można się wybrać... Rękę na pulsie trzyma Samuel Baron.


Co planować podczas festiwalu Ars Cameralis, który w tym roku odbywa się pod tajemniczym hasłem "Herezje". Przedstawiamy najciekawsze propozycje z tegorocznego programu.


Festiwal Ars Cameralis trwa... Nie ma co czekać, trzeba na coś się wybrać. Oto repertuarowe podpowiedzi, by nie przegapić ciekawych wydarzeń kulturalnych odwiedzających nasz region.


Trwające przez niemal cały listopad wydarzenia odbywające się w ramach festiwalu cały czas się intensyfikują. Odbywają się koncerty artystów poruszających się po przeróżnych stylach a także spotkania autorskie dla miłośników literatury.


Sprawdzamy co się działo w kolejnym tygodniu trwającego w naszym regionie festiwalu Ars Cameralis.


Sztuka kameralna, sztuka dla grona wtajemniczonych, dla tych którzy wiedzą o co chodzi. Takie treści dominują od lat podczas festiwalu Ars Cameralis, którego 32. edycja trwa w naszym regionie. My oczywiście uczestniczymy w najciekawszych wydarzeniach i na bieżąco informujemy o tych które się zbliżają.


Listopad u schyłku a co za tym idzie, ostatnia prosta trwającego festiwalu sztuki kameralnej Ars Cameralis, któremu jak co roku patronuje Radio Katowice. Za nami koncert australijczyków z The Necks oraz projekcja filmu braci Cohen zatytułowanego. "Ścieżka Strachu". Przedstawiamy najciekawsze festiwalowe propozycje, które jeszcze przed nami. 


Końca dobiega święto sztuk kameralnych. Festiwal Ars Cameralis choć na finiszu, wciąż jeszcze ma to i owo do zaproponowania. Nie jest jednak za wcześnie na pierwsze podsumowania.


Spektaklem Polskiego Teatru Tańca, który wystąpił w Chorzowie, zakończył się 32. Festiwal Ars Cameralis... Wydarzenie odbywało się po raz kolejny pod patronatem Radia Katowice.


Naprawdę warto odwiedzić stronę internetową festiwalu i od razu się przyjrzeć co z tej barwnej oferty by państwu odpowiadało: arscameralisfestiwal.pl. My o zbliżających się atrakcjach będziemy państwa informować w poniedziałki, środy i piątki.Zobacz także Wiadomości kulturalne

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA