Górnik się nie zatrzymuje. Zabrzanie po zwycięstwie wysoko w tabeli
28.04.2024
09:28:00

Piotr Muszalski

To było czwarte zwycięstwo z rzędu podopiecznych Jana Urbana. Dzięki kolejnej wygranej, przynajmniej do niedzieli, piłkarze z Roosevelta będą wiceliderami ekstraklasy.

Już w 3. minucie meczu z dystansu uderzył Damian Rasak ale łódzki bramkarz poradził sobie z tym strzałem. Kilka minut później Rasak dogrywał w pole karne ale świetnego podania nie zamknął Adrian Kapralik.

W 12. minucie to ŁKS postraszył po rzucie rożnym ale refleksem na linii bramkowej popisał się Daniel Bielica. W 20. minucie uderzał Kay Tejan a w tej sytuacji Bielica sparował piłkę na rzut rożny.

Ale wynik w końcu otworzyli Górnicy. W 25. minucie dośrodkowanie Borisa Sekulicia w pole karne wybijał obrońca z Łodzi ale tak niefortunnie, że piłka spadła wprost pod nogi Szymona Czyża a ten bez zastanowienia, z pierwszej piłki uderzył blisko słupka strzelając swoją czwartą bramkę w sezonie.

ŁKS chciał odpowiedzieć. Po 5 minutach dośrodkowanie Balicia główką zamykał Hotti a strzał ledwie minął słupek bramki gospodarzy. ŁKS próbował a Górnik strzelał. Solowa akcja Lawrenca Ennaliego była nie tylko popisem szybkości i techniki skrzydłowego ale i niesamowitą reklamą umiejętności tego zawodnika, który położył dryblingiem łódzkich obrońców i od 35. minuty Górnik prowadził 2:0.

Od początku drugiej połowy zabrzanie nadal byli stroną aktywną. Górnik miał wszystko pod kontrolą. I na dodatek podwyższył prowadzenie. W 63. minucie z lewej strony, przed polem karnym Kamil Lukoszek zdecydował się na strzał z dystansu i trafił w samo okienko bramki gości. Świetna decyzja i świetna bramka. Górnik się nie zatrzymywał. Wprowadzeni na boisko Musiolik i Podolski dotrzymywali kroku świetnie grającym kolegom.

W 85. minucie zostali jednak zaskoczeni składną akcją łódzkiej drużyny. Na listę strzelców wpisał się Dani Ramirez ale ŁKS miał już za mało czasu a przede wszystkim pomysłów żeby jeszcze zagrozić gospodarzom. Ci jednak nie spuścili z tonu. W 90. minucie piłkę do siatki z kilku metrów wbił Filipe Nascimento.

Górnik Zabrze – ŁKS Łódź 4:1 (2:0)