W Parku Słupna rozpoczęły się Dni Mysłowic
Przez trzy dni posłuchać będzie można różnorakiej muzyki, ale nie zabraknie także dodatkowych atrakcji.
czytajPrzez trzy dni posłuchać będzie można różnorakiej muzyki, ale nie zabraknie także dodatkowych atrakcji.
czytajJeden z zakładów Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Katowicach będzie zasilany energią produkowaną ze słońca. MPGK ogłosiło przetarg na budowę elektrowni słonecznej.
czytajProcesja z okazji Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Bożego Ciała przeszła ulicami Katowic. Wierni wyruszyli spod Kościoła Mariackiego do katowickiej Archikatedry.
czytajSpodek jest stolicą polskiej siatkówki. GKS Katowice po raz pierwszy w historii awansował do fazy play-offs. Ale jest też prężnie działający klub, który szkoli młodzież i ma na swoim koncie coraz więcej sukcesów.
czytajDodatkowych patroli możemy się spodziewać na drogach województwa śląskiego. Mundurowi spodziewają się większego ruchu w związku z długim weekendem.
czytajŁowczy zwracają na to uwagę szczególnie teraz, gdy wiele osób rozpoczyna długi weekend i wybiera się w podróż.
czytajNad bezpieczeństwem wypoczywających plażowiczów czuwają ratownicy.
czytajW Parku Słupna oprócz słuchania różnorakiej muzyki można skorzystać z wielu atrakcji.
czytaj15 czerwca to Światowy Dzień Praw Osób Starszych. Święto zachęca do wzmacniania więzi z ludźmi w podeszłym wieku i zwrócenia uwagi na ich codzienne problemy. Jakie one są i w jaki sposób samorządy oraz organizacje non-profit wpływają na poprawę jakości życia seniorów - o tym rozmawiamy w dzisiejszym "Temacie do dyskusji".
czytajKobieta pływała w zbiorniku w żwirowni Ostróg w powiecie raciborskim. Przyszła tu plażować z innymi osobami i w pewnym momencie zniknęła pod wodą. Na miejsce skierowano strażaków z łodziami oraz ekipę płetwonurków z Bytomia.
czytaj150 zł za parking w Śląskim Wesołym Miasteczku. Tyle muszą zapłacić właściciele samochodów parkujących na prywatnym parkingu, którzy z wesołego miasteczka nie korzystają. Taka nieprzyjemna sytuacja spotkała jednego z naszych słuchaczy, który na wycieczkę z rodziną wybrał się właśnie do Chorzowa.
czytajPonad 1500 uczniów z województwa śląskiego odwiedziło dziś szkołę policji w Katowicach. W czasie dni otwartych mogli zapoznać się z pracą policjanta oraz zobaczyć służby w akcji.
czytajNa przestrzeni kilkunastu lat Tychy mają się zmienić nie do poznania, miasto chce ograniczyć ruch samochodowy w centrum do minimum, tak by było bardziej przyjazne dla pieszych i rowerzystów.
czytajPrawie 11 i pół miliona złotych zarząd województwa śląskiego przeznaczy na budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych. W sali sejmu Śląskiego włodarze gmin otrzymali umowy na inwestycje.
czytajSpot pod hasłem "Twoje życie w Twoich rękach" przygotowali żywieccy policjanci. W ten sposób chcą uczulić miłośników jednośladów lub quadów na zakładanie kasku i uświadomić im, że są odpowiedzialni za swoje życie.
czytajPolicyjny dron lata nad mikołowskim odcinkiem popularnej wiślanki, czyli Drogi Krajowej nr 81.
czytajŚwięto zachęca do wzmacniania więzi z ludźmi w podeszłym wieku i zwrócenia uwagi na ich codzienne problemy, które przybrały na sile szczególnie w czasie pandemii koronawirusa.
czytajWystawa plenerowa "Bramy do Polski" stanie przed budynkiem NBP w Katowicach.
czytajChorzowski odcinek drogi krajowej nr 79 będzie modernizowany.
czytajPonad 362 tysiące pasażerów obsłużono w minionym miesiącu na lotnisku im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach.
czytajGościem Radia Katowice jest prezes Śląskiego Banku Żywności Jan Szczęśniewski. Porozmawiamy o pomocy, jakiej bank udziela między innymi uchodźcom z Ukrainy, nie zapominając jednak o ubogich Polakach. Padnie także pytanie czy nasz entuzjazm, związany z pomocą dla uchodźców nie osłabł.
czytajDziesięć milionów złotych będzie kosztowała przebudowa skrzyżowania w centrum Jasienicy w obrębie węzła na drodze ekspresowej 52.
czytajMszę towarzyszącą uroczystej peregrynacji koncelebrował biskup sosnowiecki ksiądz Grzegorz Kaszak.
czytajW tym roku impreza będzie się odbywała pod hasłem "Ahoj Załogo!".
czytajRząd przyjął dzisiaj projekt ustawy dotyczącej gwarantowanych cen węgla. Żeby wyrównać ceny dla mniej zamożnych, rząd zdecydował się na mechanizm wyrównania na poziomie podmiotów, które importują węgiel. Cena dla odbiorców to 996 zł a rząd "gwarantuje 3 tony dla każdego gospodarstwa, dla każdego domu".
czytajKapitan reprezentacji jako pierwszy wziął udział w programie badania piłkarzy, który realizowany jest w Europejskim Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia w Zabrzu.
czytajNiestety, w wyniku tego zdarzenia ucierpiał 12-latek i jego ojciec. Oboje spadli z wysokości kilku metrów. Na miejscu trwają działania wszystkich służb.
czytajZostał nadany po raz pierwszy w historii Komendy.
czytajPrzedsiębiorstwo Wody Polskie wpuściło do dwóch jezior na Żywiecczyźnie tysiące małych ryb. To wiadomość która na pewno ucieszy wędkarzy oraz okoliczne ptaki. Ważniejsze jednak, że jest to część ogólnopolskiej dużej akcji zarybiania polskich akwenów.
czytajZostał ufundowany przez Związek Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych i uroczyście odsłonięty w 1947 r. Czeladzki pomnik, o którym mowa ma charakter grobu wojennego, w którym znajdują się szczątki ofiar obozów, przywiezione przez sztafetę motocyklową.
czytaj