Plażowanie w szpitalu

Plażowanie na dziecięcych oddziałach onkologicznych na Śląsku organizuje dla chorych dzieci Fundacja Iskierka.

Wszystko w ramach wakacyjnej akcji charytatywnej, która już dziś rozpoczęła się w Zabrzu. Na miejscu dzieci mogą budować zamki z piasku, jest piknik i typowo wakacyjne zabawy.

Na oddziale Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Szpitalu Kliniczym w Zabrzu zaświeciło dziś słońce. Na oddziale pojawili się wolontariusze, którzy wraz z dziećmi budowali zamki z piasku. To specjalny piasek kinetyczny, bezpieczny, ponieważ dzieci podczas leczenia onkologicznego z racji bezpieczeństwa, nie mogą przebywać w piaskownicach, tłumaczy Aneta Klimek Jędryka, dyrektor biura Fundacji Iskierka.


— Dobre samopoczucie, dużo radości i optymizmu wpływa na układ odpornościowy — dodaje profesor Tomasz Szczepański, ordynator oddziału hematologii i onkologii dziecięcej w Szpitalu klinicznym w Zabrzu.


Celem akcji charytatywnej jest zebranie środków na organizacje dwóch wyjazdów wakacyjnych dla podopiecznych Fundacji Iskierka, zakup skanerów do żył, dzięki którym zmniejsza się ból i stres maluchów przy pobieraniu krwi oraz wydanie poradnika z zakresu dietetyki w profilaktyce i leczeniu onkologii dziecięcej.

Autorzy: Agnieszka Niewolańska, Joanna Opas


Podobne artykuły