Motoparalotnią wokół granic Polski

fot. Ryszard Stotko

Tego jeszcze nie było. Dwóch motoparalotniarzy postanowiło oblecieć Polskę wzdłuż jej granic. Mają do pokonania ponad 2 tys. kilometrów, nad 800 miejscowościami. Ze śmiałkami podejmującymi kolejne lotnicze wyzwanie, rozmawia autor Podniebnych opowieści Czarek Orzech. 


Zadania podjęli się:

Karol Wiklak – pilot, podróżnik, dwukrotny zdobywca Mont Blanc, uczestnik miesięcznego trekkingu w Himalajach wokół Dhaulagiri. Lubi spędzać aktywnie czas poprzez wyznaczanie sobie nowych celów oraz dążenie do ich realizacji. Od trzech lat jego główną pasją jest motoparalotniarstwo. Ma za sobą kilkadziesiąt przelotów na terenie Polski i Słowacji na dystansach 100-150 km,

Wiesław Mogielski – pilot, prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Paralotniowego „Bielik”, uczestnik Polskiej Ligi Motoparalotniowej. Motoparalotniarstwem pasjonuje się od czterech lat. Na swoim koncie ma również kilkadziesiąt przelotów na dystansie 100-150 km w Polsce oraz na Słowacji.

Ich podróż będzie można śledzić na profilu na Facebooku: facebook.com/paralotniawokolpolski.


Cezary Orzech to nie tylko autor codziennych prognoz pogody, które sprawdzają się niemal w 100 procentach, ale także wybitny i uznany ekspert w dziedzinie lotnictwa. Laureat Błękitnych Skrzydeł – najwyższego wyróżnienia Krajowej Rady Lotnictwa. Jest autorem książki o Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, a także kilku filmów dokumentalnych. W swoich audycjach dzieli się z Państwem swoją ogromną wiedzą i miłością do latania.