Kończy się kongres gospodarczy.

Dobiega końca Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach.

To kilkadziesiąt sesji panelowych, dyskusji i prezentacji. Najciekawsze sesje, które znalazły się w dzisiejszym programie to m.in.: Białoruś – wrota do Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej, Jak zadbać o bezpieczeństwo biznesu, Firmy rodzinne, Szkolnictwo zawodowe – zawody przyszłości, czy Rynek farmaceutyczny.

Wiele uwagi poświęconej było mediom społecznościowym i nowoczesnym narzędziom internetowym i ich wpływie na prowadzenie biznesu. W ramach Akademii Marketingu i Sprzedaży uczestnicy dowiedzieli się jak wykorzystać potencjał mediów społecznościowych w rozwoju firmy, wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli Facebooka.

Jak mówi Tadeusz Donocik, prezes Regionalnej Izb Gospodarczej w Katowicach, który organizuje kongres, największą popularnością cieszyły się te najbardziej aktualne zagadnienia.


Wiele uwagi poświęcono także metropolii.

Niedawno rząd przyjął ustawę o związkach metropolitalnych. Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podkreśla, że takie duże organizmy miejskie przyczynią się do rozwoju małych i średnich firm.


Kongres odbywa się już po raz szósty.

Autor: Joanna Opas