Spotkanie opłatkowe z abp. Wiktorem Skworcem

Data: 15-12-2016

thumbnail
fot. Ryszard Stotko

Spotkanie opłatkowe zespołu Radia Katowice z metropolitą katowickim, arcybiskupem Wiktorem Skworcem odbyło się w Studiu Koncertowym w siedzibie rozgłośni przy ul. Ligonia 29.

Dzielenie się opłatkiem to nasza odwieczna tradycja – powiedział prezes  Radia Katowice Piotr Ornowski. – Jest gestem miłości, pojednania i szlachetnych intencji. Chciałbym podziękować pracownikom za ciężką pracę, dzięki której słuchalność Radia Katowice wzrosła dwukrotnie a nasza rozgłośnia jest największą rozgłośnią regionalną w Polsce mającą największa liczbę słuchaczy. To zaszczyt, ale i zobowiązanie.

Z Polskim Radiem Katowice czujemy się bardzo związani – powiedział metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc. – Jedną z pierwszych transmisji w historii radia była transmisja mszy świętej barbórkowej. Te transmisje są kontynuowane do dziś. Chciałbym podziękować za wszystkie transmisje, które Polskie Radio Katowice przeprowadza. Dzięki temu ważne wydarzenia w regionie stają się bliskie i bardziej przeżywane, szczególnie przez tych, którzy nie mogą w nich uczestniczyć.

Chciałbym podziękować prezesowi za redakcję programów religijnych, za magazyn „Ślady” i codzienne felietony „U progu dnia” a także za służbę słowem. Słowo, które stało się ciałem miało misję do spełnienia. Radio też ma misję do spełnienia. – dodał metropolita katowicki.

Nie zabrakło wspólnego kolędowania, życzeń i opłatka. Wieczór ubarwił występ Kapeli Góralskiej z Koniakowa.

Radiowe Wydarzenia