Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek na finiszu

Data: 12-01-2017

thumbnail

W Będzinie rozpoczęły się finałowe przesłuchania uczestników 23. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika.

Prezentują się na nich najlepsi spośród ponad 1500 osób, które przystąpiły do trwających od początku grudnia eliminacji w ponad 30 miejscowościach w Polsce, a także za naszą wschodnią granicą w Równem, Żytomierzu na Ukrainie oraz w Baranowiczach na Białorusi.

Festiwal, którego celem jest popularyzacja tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek, ma formułę konkursu i przeznaczony jest wyłącznie dla amatorów. Każdy z wykonawców musi zaśpiewać co najmniej dwie kolędy lub pastorałki, w tym jedną tradycyjną, polską kolędę. W festiwalowych zmaganiach udział biorą soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, chóry działające w szkołach, domach kultury, parafiach, stowarzyszeniach, organizacjach polonijnych, a także osoby niezrzeszone.

Finałowe przesłuchania w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Będzinie potrwają do soboty. Wstęp na wszystkie przesłuchania jest wolny. Na internetowej stronie festiwalu mfkip.pl, w zakładce TRANSMISJA LIVE można oglądać na żywo relację z przesłuchań finałowych i Koncertu Galowego, który odbędzie się w niedzielę w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu na będzińskim osiedlu Syberka.

Autor: Marlena Barasińska/LK


Zobacz podobne
Wiadomości kulturalne