Jacek Stęszewski "Peweksówka" - Radio Katowice LIVE ▶

Data: 07-02-2017

thumbnail

steszewski_pewesowka_01

 

Koncert Jacka Stęszewskiego promujący jego solowa płytę "Peweksówka" Sudio Koncertowe im. J.Haralda w Radiu Katowice

Jacek Stęszewski – urodzony i zamieszkały w Katowicach pieśniarz, kompozytor, autor tekstów, grajek, samouk, prezentujący muzykę z pogranicza miejskiego folku i poezji śpiewanej. Lider grupy Koniec Świata. Jego piosenki są różnego koloru, raz pełne zadumy, liryczne, czasami zaś wesołe i kabaretowe.

Jacek Stęszewski tworzy piosenki od lat, jednak dopiero w 2014 roku podjął decyzję o nagraniu pierwszego solowego albumu „Księżycówka”. Płyta przyjęła się bardzo przyjemnie w całej Polsce, stąd liczne koncerty z programem „Księżycówki” podczas ostatnich dwóch lat. Najważniejsze w jego twórczości jest słowo i niezależność artystyczna. Jacek jest również założycielem i liderem katowickiej grupy Koniec świata, z którą wykonuje zupełnie inny repertuar: ska/punk rockowy i z którą nagrał do tej pory 7 albumów studyjnych podczas 16 lat kariery zespołu.

Peweksówka” będzie wędrówką po czasach PRL-u i powrotem do lat 80./90. Znajdą się tam piosenki wspominające zakupy w Peweksie, tankowanie na kartki na CPN, przypomnimy sobie, jak smakowała woda firmowa z saturatora oraz guma turbo, przeniesiemy się także do roku 1990 na mistrzostwa świata we Włoszech oraz powspominamy nasze pierwsze filmy na kasetach VHS. Nie zabraknie także wujka z RFN przywożącego z zagranicy kolorowe katalogi i "czekoladę z okienkiem". Będzie także trochę o komputerach tamtych czasów, czyli Commodore 64 i Amiga. Podsumowaniem płyty będzie piosenka inspirowana mistrzowskim i ponadczasowym dziełem Staszka Barei, czyli filmem „Miś”. Nie zabraknie też obowiązkowych pieśni z Księżycówki.

Radiowe Wydarzenia