O uchwale anty-smogowej w sejmiku ♬

Data: 20-03-2017

thumbnail
fot. Ryszard Stotko

Procedowanie regionalnej uchwały anty-smogowej na "ostatniej prostej".

Uwagi i wnioski przekazane przez samorządy gmin województwa śląskiego oraz organizacje społeczne będą analizowane podczas sesji Sejmiku Śląskiego w Katowicach. Dyskusja na ten temat to jeden z punktów obrad wojewódzkich samorządowców.

Wstępny projekt uchwały powstał w styczniu a dziś był uzupełniany o konkretne propozycje głosowane w trakcie posiedzenia plenarnego. Przyjęcie ostatecznej wersji regionalnej uchwały anty-smogowej spodziewane jest jednak nie dziś a na nadzwyczajnej sesji Sejmiku Śląskiego na przełomie marca i kwietnia.

Marszałek województwa Wojciech Saługa poinformował o przygotowaniach do przyjęcia regionalnej uchwały anty-smogowej. Zdaniem marszałka ważna w tej kwestii jest ponadpartyjna zgoda podczas głosowania .Przed sesją poinformowano o zakończeniu kontroli CBA w Urzędzie Marszałkowskim. Wiadomo, że nikomu nie postawiono zarzutów a protokół z kontroli będzie ujawniony w najbliższy czwartek.

Podczas sesji Sejmiku Śląskiego, procedowano również zmiany w zarządzie województwa śląskiego oraz podział pieniędzy z nadwyżki budżetowej. Michał Gramatyka zastąpi w zarządzie województwa Aleksandrę Skowronek. Nowy członek zarządu, prawnik z menadżerskim doświadczeniem, odpowiadać będzie m.in. za sprawy służby zdrowia.

Autor: Wojciech Pacula /rs/

 


Zobacz podobne
Wiadomości regionalne