Miasto Zdrowia ◙

Data: 20-03-2017

thumbnail
fot. Joanna Opas

"Miasto Zdrowia" to pilotażowy projekt, który rusza w Zabrzu.

Adresowany jest do mieszkańców powyżej 65. roku życia. W ramach programu Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med. Silesia wraz z jedną z firm obejmie zdalną opieką medyczną 100 pacjentów - mówi Adam Konka, prezes Kardio-Medu.

Pacjenci po zgłoszeniu chęci uczestnictwa kierowani są na wizytę lekarską, a po włączeniu się do programu, zostaną wyposażeni w urządzenia zdalnie monitorujące ich stan zdrowia. Następnie wyniki będą przekazywane do centrum telemonitoringu. Na podstawie wyników, lekarze i ratownicy będą na bieżąco monitorowali stan zdrowia pacjenta.

Jak mówi prof. Zbigniew Kalarus ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, pacjenci biorący udział w programie odniosą wiele korzyści. Przede wszystkim jest to poczucie bezpieczeństwa, niezwykle ważne w przypadku pacjentów w podeszłym wieku, bowiem nieraz dla nich wizyta w przychodni jest sporym problemem. Z drugiej strony lekarz mając bieżące dane, może szybciej zareagować – czy to kontaktując się z pacjentem, gdy dzieje się coś niepokojącego bądź też dostosowując dawki przyjmowanych leków do parametrów. Dziś w zabrzańskim magistracie podpisano umowę na realizację projektu i dostarczenie urządzeń monitorujących stan zdrowia pacjentów. Bezpłatne usługi zdalnej opieki medycznej będą świadczone od czerwca tego roku, a projekt przewidziany jest na lata 2017-2019.

Autor: Joanna Opas/lk


Galeria

Miasto Zdrowia

Zobacz podobne
Wiadomości regionalne