Dziewczyny na politechniki

Dziewczyny na politechniki – pod takim hasłem w całej Polsce odbywają się dni otwarte dla kobiet.

Do wzięcia udziału w przygotowanych pokazach i wykładach zachęca także Politechnika Śląska. Zainteresowane maturzystki będą mogły odwiedzić wybrane wydziały uczelni, zapoznać się z procesem rekrutacji na studia oraz porozmawiać ze studentami działającymi w studenckich kołach naukowych.

— Kobiety na politechnice cały czas stanowią mniejszość. Chcemy pokazać, że studiów technicznych nie należy się bać, że warto spróbować, gdyż dają większe możliwości zatrudnienia oraz dużo satysfakcji. — mówi Paweł Doś, rzecznik Politechniki Śląskiej.


Uczelnia zaprasza do swoich wydziałów w Katowicach, Zabrzu oraz Gliwicach. Główne wydarzenia związane z dniami otwartymi rozpoczną się o godzinie 10:00 w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Politechnika Częstochowska również organizuje Dzień Otwartych Drzwi. Mają one zachęcić do studiów politechnicznych, które, jak podkreśla doktor Rafał Rajczyk, są w Częstochowie połączone z praktyką.


Dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych przygotowano atrakcyjny program, m.in. pokaz doświadczeń laboratoryjnych, zwiedzanie laboratoriów i stoisk poszczególnych Wydziałów. Hasłem "Dziewczyny na politechniki" uczelnia zachęca kobiety do studiowania w jej murach.

Atorzy: Kamil Jasek, Zdzisław Makles /rs/

 


Podobne artykuły