Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości ♬

Data: 18-06-2017

thumbnail
fot. Ryszard Stotko

Na Jasnej Górze trwa 36. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości.

Jej uczestnicy modlą się o wolność od nałogów, przemianę, uzdrowienie rodzin i wszystkich uzależnionych. Pielgrzymka jest jednym z wydarzeń odbywającego się w tym roku Narodowego Kongresu Trzeźwości. Podzielony on został na dwie części: modlitewną, którą stanowi pielgrzymka i studyjną, która odbędzie się w Warszawie od 21 do 23 września. Zwieńczeniem Kongresu będą uroczyste liturgie w świątyniach w całej Polsce w niedzielę 24 września. Hasło Kongresu brzmi: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. Celem Kongresu jest ograniczenie spożycia alkoholu, ale także promocja trzeźwości i abstynencji.

— Konieczna jest mobilizacja całego społeczeństwa do działań trzeźwościowych — mówił do zgromadzonych podczas pielgrzymki prymas Polski.

Arcybiskup Wojciech Polak podkreślił na Jasnej Górze, że potrafimy poznać i ocenić skutki różnego rodzaju uzależnień.Arcybiskup odwołując się do słów prymasa tysiąclecia dodał, że potrzebna jest także budowa kultury trzeźwości, miłości i odpowiedzialności.W pielgrzymce uczestniczą osoby uzależnione, członkowie ich rodzin oraz organizacje propagujące abstynencję.

Autorzy: Łukasz Kałuża, Zdzisław Makles /rs/

 


Zobacz podobne
Wiadomości regionalne