Pomoc dla potrzebujących w Iraku ♬

Data: 13-09-2017

thumbnail
fot. Katarzyna Graboń

O potrzebach i sposobach udzielania niezbędnej pomocy humanitarnej potrzebującym na Bliskim Wschodzie opowiadał dziś w Żywcu były żołnierz, Bartosz Rutkowski, założyciel Fundacji Orla Straż.

Od ponad roku wspólnie z Żywiecką Fundacją Pomocy Dzieciom niesie pomoc potrzebującym w północnym Iraku. Teraz organizacje wspólnie chcą skupić się na niesieniu pomocy kobietom uwolnionym z rąk tak zwanego państwa islamskiego.

— Chcemy odbudować w tych kobietach poczucie wartości, już uruchomiliśmy dwie szwalnie — przyznaje Krzysztof Błecha z Żywieckiej Fundacji Pomocy Dzieciom.Kolejnym etapem ma być uruchomienie niedużego sklepu z wykonanym przez kobiety rękodziełem.

— To odpowiedź na realne potrzeby tamtych ludzi. Pomoc jest potrzebna tam, na miejscu — wyjaśnia Bartosz Rutkowski, który niedawno wrócił z kolejnej wyprawy do Iraku.Wspólnie żywiecką Fundacją Pomocy Dzieciom do tej pory udało się nie tylko dostarczyć niezbędną pomoc medyczną i szkoleniową dla żołnierzy, wyposażyć kilka zniszczonych szkół, ale także rozpocząć elektryfikację jazydzkiej wioski w okolicach góry Sindżar. Wartość tego ostatniego projektu to wyniósł zaledwie 18 tysięcy złotych.

Autor: Katarzyna Graboń /rs/

 

Wiadomości regionalne