Nagrody dla dziennikarek Radia Katowice ♬

Data: 15-11-2017

thumbnail
fot. Paulina Kurek

Ewelina Kosałka Passia wygrała tegoroczny konkurs dla młodych reportażystów im Jacka Stwory. Gala odbyła się w Warszawie. Jury wybrało reportaż dziennikarki Radia Katowice jednogłośnie. Z kolei reportaż Anny Dudzińskiej "Wyspa" - otrzymał nagrodę specjalna Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

"Między schodami" to historia 99-letniej pani Stanisławy z Będzina, która ocaliła w czasie wojny pamiętnik młodej Żydówki Rutki Laskier a po wojnie przeszła sądową batalię, gdy postanowiła go przekazać rodzinie Rutki w Izraelu.

Reportażu Między schodami w całości można posłuchać na naszej radiowej stronie internetowej. Zrealizował go Jacek Kurkowski.

W tym roku, po raz pierwszy w historii, aż trzy nasze dziennikarki znalazły się w finale konkursu. Oprócz laureatki Eweliny Kosałki-Pasii jury zakwalifikowało prace Doroty Stabik "Uwięziony umysł" oraz Moniki Krasińskiej "Weteran".

— Takiej sytuacji jeszcze nie było — mówi reportażystka Radia Katowice Anna Sekudewicz.Z kolei reportaż Anny Dudzińskiej "Wyspa" otrzymał nagrodę specjalna Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Audycja opowiada o włoskiej wyspie Lampedusa na którą dociera wielu uchodźców i o tym jak jej mieszkańcy zobaczyli w nich równych sobie ludzi...

Nagrody dla reportażystów i dokumentalistów radiowych wręczono w Warszawie w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana.

Celem konkursu im. Jacka Stwory jest stworzenie warunków rozwoju młodym reportażystom radiowym, poszukującym nowych, oryginalnych środków wyrazu w dziedzinie dokumentu artystycznego, którzy nie ukończyli 35 lat.

Autor: P. Kurek, Ł. Kałuża /mm/


Galeria

Nagrody dla dziennikarek Radia Katowice. Ewelina Kosalka-Passia wygrała. Anna Dudzińska z nagrodą sp
Radiowe Wydarzenia