Temat do dyskusji: polskie pszczelarstwo

Albert Einstein powiedział, "Kiedy wyginie pszczoła, rodzajowi ludzkiemu pozostaną tylko cztery lata "...

Polskie pszczelarstwo jest znacznie rozdrobnione, co niekorzystnie wpływa na ekonomikę całego sektora pszczelarskiego. Niska opłacalność produkcji miodu przy jednoczesnym braku kapitału na inwestycje na szczęście nie powoduje zmniejszenia w Polsce liczby pasiek, bo te utrzymywane są przez pasjonatów. Najwięcej pszczelarzy (pow. 5 tys.) jest w 4 województwach: małopolskim, lubelskim, podkarpackim i śląskim.

Pszczelarze z całej Polski rozpoczynają dziś dwudniowe spotkanie w Częstochowie, ich pielgrzymce na Jasną Górę towarzyszy krajowa konferencja - "Diagnoza i rozwój polskiego pszczelarstwa".

A zatem czy pszczelarstwo w Polsce może się rozwijać, czy doceniamy walory zdrowotne i konsumpcyjne miodu, co trzeba zrobić aby zamiast "suplementów diety" do diety był wprowadzany miód ? Temat do Dyskusji z udziałem Prezydenta Polskiego Związku Pszczelarskiego Waldemara Kudły i Prezesa Regionalnego Związku Pszczelarzy w Częstochowie, Andrzeja Adamczyka proponuje dziś  Zdzisław Makles. 


 Po 18:15 na antenie Radia Katowice pojawia się dobra publicystyka. Codziennie nasi reporterzy i prezenterzy zmagają się z innymi tematami.

Wachlarz problemów jest bardzo szeroki. Wybieramy takie, o których możemy porozmawiać ze specjalistami, ale także takie, o których możemy usłyszeć od Państwa.