Każdemu damy radę - magazyn poradniczy

thumbnail

Każdemu damy radę, to program, w którym specjaliści z różnych dziedzin podpowiadają, jak rozwiązywać problemy związane z przepisami, pracą, domem i rodziną.

Jakie mamy prawa i jakie obowiązki? Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych? Jak rozsądnie wydawać pieniądze i nie dać się oszukać? Jak dbać o samochód, ogródek i domowe zwierzęta?

Proste i przystępne odpowiedzi na te i inne pytania w Polskim Radiu Katowice.

Można także do nas pisać: damyrade@radio.katowice.pl.


Ekspert radzi: w jakich zawodach szukać pracy? ▶

Data: 11-01-2018

thumbnail
fot. Mariusz Masiarek

Wraz z Nowym Rokiem wprowadzono kilka nowości, które dotyczą realizacji przedsięwzięć z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

I tak na przykład objęto wsparciem nowe grupy społeczne, takie jak na przykład osoby odchodzące z rolnictwa, czy tak zwani "ubodzy pracujący". Zmiany pozwalają także objąć działaniami finansowanymi z u unijnych środków także te osoby, które jeszcze pracują, ale dni zakładu pracy są już policzone.

I to będzie jedna z grup zagadnień, jakie poruszamy w audycji Każdemu Damy Radę. Drugą grupą zagadnień będzie jak zwykle w czasie spotkań z Wojewódzkim Urzędem Pracy lista zawodów poszukiwanych i barometr zatrudnieni.

Jak się kształcić, a jak się przekwalifikować – to tylko niektóre z pytań na jakie odpowie nasz dzisiejszy ekspert Grzegorz Sikorski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach. 

 


Prowadzą
Każdemu damy radę - magazyn poradniczy