Każdemu damy radę - magazyn poradniczy

thumbnail

Każdemu damy radę, to program, w którym specjaliści z różnych dziedzin podpowiadają, jak rozwiązywać problemy związane z przepisami, pracą, domem i rodziną.

Jakie mamy prawa i jakie obowiązki? Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych? Jak rozsądnie wydawać pieniądze i nie dać się oszukać? Jak dbać o samochód, ogródek i domowe zwierzęta?

Proste i przystępne odpowiedzi na te i inne pytania w Polskim Radiu Katowice.

Można także do nas pisać: damyrade@radio.katowice.pl.


Ekspert radzi: jakie są zasady dziedziczenia? ▶

Data: 18-01-2018

thumbnail
fot. Dorota Stabik

Często jestesmy mile zaskoczeni przez życie. Otóż dostajemy z sądu zawiadomienie iż powinniśmy zgłosić się na rozprawę w określonym dniu ponieważ po naszym ojczymie, który ożenił się z naszą mama, ale zmarł 10 lat temu, mamy, czyli dziedziczymy, jedną dwudziestą kamienicy gdzieś w Polsce. Co prawda to żadna rodzina, ale ten kawałek będziemy dziedziczyć. I właśnie dziś mówimy o zasadach dziedziczenia tak w linii prostej, jak i wówczas kiedy nie znajdujemy się w testamencie, a jednak majątek po zmarłym nam się należy. Co wówczas możemy zrobić, gdzie zwrócić się i jakie pisma napisać - o tym wszystkim w dzisiejszym programie mówi mec. Beata Zaleska. Zaprasza Marek Mierzwiak.


Prowadzą
Każdemu damy radę - magazyn poradniczy