Każdemu damy radę - magazyn poradniczy

thumbnail

Każdemu damy radę, to program, w którym specjaliści z różnych dziedzin podpowiadają, jak rozwiązywać problemy związane z przepisami, pracą, domem i rodziną.

Jakie mamy prawa i jakie obowiązki? Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych? Jak rozsądnie wydawać pieniądze i nie dać się oszukać? Jak dbać o samochód, ogródek i domowe zwierzęta?

Proste i przystępne odpowiedzi na te i inne pytania w Polskim Radiu Katowice.

Można także do nas pisać: damyrade@radio.katowice.pl.


Ekspert radzi: jak skorzystać z prewencji rentowej? ▶

Data: 22-01-2018

thumbnail
fot. Mariusz Masiarek

Jeśli jesteś ubezpieczonym, a stan twojego zdrowia grozi niezdolnością do pracy, postaraj się o skierowanie na rehabilitacje leczniczą w ZUS. Skorzystało z tej możliwości już ponad milion rodaków, a po raz pierwszy ZUS wysłał Polaków na rehabilitację leczniczą w 1996 r.

Prewencja rentowa to przeciwdziałanie pogarszającemu się stanowi zdrowia zawczasu. Czas w tym przypadku jest kluczowy, bo dalsze miesiące pracy, mimo pogarszającego się zdrowia mogą przynieść nieodwracalne skutki i pozbawić możliwości dalszej pracy.

Dlatego oferta ZUS jest w tej materii dość atrakcyjna. W przeciwieństwie do sanatoriów NFZ czas oczekiwania na skierowanie jest zdecydowanie krótszy. W przypadku chorób zawodowych i wypadków przy pracy pacjenci kierowani są do sanatoriów już na kolejny turnus. Odsetek pozytywnie rozpatrzonych wniosków to około 80 procent.

O tym dzisiaj w audycji Każdemu damy radę.

 

 


Prowadzą
Każdemu damy radę - magazyn poradniczy