Dalszy ciąg przesłuchań ws. spółki Ciech ♬

Data: 13-02-2018

thumbnail
fot. Dorota Stabik

W Prokuraturze Regionalnej w Katowicach trwają czynności w związku z zatrzymaniem sześciu osób w śledztwie dotyczącym prywatyzacji spółki Ciech.

Prokuratorzy równocześnie w osobnych pomieszczeniach przesłuchują trzech podejrzanych. Dwie osoby składają wyjaśnienia uzupełniające, jedna, jak to określił prokurator Waldemar Łubniewski, całościowe.

— Cała szóstka usłyszała zarzuty przekroczenia uprawnień, w pewnej części zarzuty się jednak nieznacznie różnią — wyjaśnia prokurator Waldemar ŁubniewskiDopiero po zakończeniu przesłuchań zapadnie decyzja o wnioskach o środki zapobiegawcze w tym tymczasowe areszty. Taką decyzję mogą podjąć prokuratorzy gdyby na przykład zaistniałą obawa matactwa czy utrudniania śledztwa.

Przypomnijmy: cała szóstka w tym były wiceminister Skarbu Państwa w rządzie PO-PSL Paweł T. usłyszała zarzuty przekroczenia uprawnień niedopełnienia obowiązków i poświadczenia nieprawdy w dokumentacji, która została przedłożona ministrowi skarbu państwa i była podstawą do podjęcia przez niego decyzji o prywatyzacji.

Prokuratura nie chce na razie informować o tym czy któryś z podejrzanych przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wszystkim podejrzanym grozi 10 lat więzienia.

Autor: Joanna Opas, Monika Krasińska /rs/mm/

 

Wiadomości regionalne