Gala Izby Rzmieślniczej

W Zabrzu odbyła się dwudziesta piąta, Wielka Gala Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości. Wydarzenie zgromadziło dwa tysiące rzemieślników, przedsiębiorców i gości.

Jak powiedział prezes Izby prof Jan Klimek - jest to jeden z nielicznych dni w roku, w czasie którego docenia się wysiłek rzemieślników.


W czasie Gali 18 Firm zostało uhonorowanych tytułem „Firma z Jakością”, 4 Firmy otrzymały statuetkę „Firma z Przyszłością”, 4 Firmy - tytuł „Wiarygodnego Lidera Biznesu”. Najważniejszą nagrodą jest jednak tytuł "Rzemieślnika Roku" który otrzymał Karol Kohlbrenner, właściciel firmy "Kokar" z Dąbrowy Górniczej. Jak podkreślił prof. Jan Klimek, nagrodzono nie tylko znakomitą postać rzemieślnika i społecznika, ale także fakt przeprowadzenia udanej sukcesji firmy.


Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach jest największą i najstarszą organizacją pracodawców w województwie śląskim. Powstała w 1922 roku i od tego czasu potwierdziła kwalifikacje zawodowe ponad 400 tysięcy osób. Dziś zrzesza firmy dające ponad 30 tysięcy miejsc pracy.

Autor: Józef Wycisk /mm/