Temat do dyskusji - program publicystyczny

thumbnail

Codziennie po 17:15 na antenie Radia Katowice pojawia się dobra publicystyka. Codziennie nasi reporterzy i prezenterzy zmagają się z innymi tematami.

Wachlarz problemów jest bardzo szeroki. Wybieramy takie, o których możemy porozmawiać ze specjalistami, ale także takie, o których możemy usłyszeć od Państwa.


Alienacji rodzicielska. Temat do dyskusji. ♬

Data: 27-04-2018

thumbnail
fot. Zdzisław Makles

W Częstochowie w tym tygodniu mówiono o alienacji rodzicielskiej.

Stanowi ona poważny problem wychowawczy, który fundują dziecku rodzice – mama i tata. Negatywne nastawianie dziecka wobec jednego z rodziców może skutkować zespołem alienacji rodzicielskiej. Na czym polega alienacja rodzicielska i dlaczego negatywnie wpływa na rozwój dziecka? Jak te zagadnienia mają się do prawa w Polsce i dlaczego ustanowiono obchodzony w tym tygodniu Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej? Z Pauliną Michalską-Jagieło, psychologiem z Częstochowskiego Centrum Wsparcia Rodziny, Grzegorzem Kozerą, kuratorem okręgowym Sądu Okręgowego w Częstochowie i Mariolą Pawłowską-Rak, stałym mediatorem sądowym tegoż sądu i pedagogiem, rozmawia Zdzisław Makles.Temat do dyskusji - program publicystyczny

07-11-2018