Górnik zagra w pucharach!
21.05.2018
05:54:00

Górnik Zabrze wygrał 2 do 0 z Wisłą Kraków . To zwycięstwo zapewniło zabrzanom 4 miejsce w ekstraklasie co przekłada się na lokatę premiowaną udziałem w rozgrywkach pucharowych.

Górnik Zabrze pokonał Wisłę Kraków 2:0 (1:0) w meczu grupy mistrzowskiej 37. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. W 32. minucie gola strzelił Szymon Matuszek, a w 87. minucie - Igor Angulo. Zabrzanie wywalczyli 60 punktów, zajęli 4. miejsce w lidze i zagrają w kwalifikacjach do Ligi Europy. Górnik wraca do europejskich pucharów po 23 latach.

Na meczu był dziennikarz Radia Katowice Tadeusz Musioł, który rozmawial miedzy innymi z kapitanem Górnika Szymonem Matuszkiem:

Górnik zagra w Lidze Europy , pierwsze mecze zaplanowano na połowę lipca.
14-krotni mistrzowie Polski po 23 latach znów wystąpią na boiskach pucharowych w Europie. Ostatni raz Górnik grał w rozgrywkach UEFA, w 1995 roku, w Pucharze Intertoto.

Górnik Zabrze – Wisła Kraków 2:0 (1:0)

1:0 – Matuszek, 31 min (głową)
2:0 – Angulo, 87 min

GÓRNIK: Loska – Wieteska, Suarez, Bochniewicz, Gryszkiewicz – Matuszek, Żurkowski – Kurzawa, Smuga (74. Hajda), Liszka (66. Kądzior) – Angulo. Trener Marcin BROSZ.
WISŁA: Cuesta – Cywka, Wasilewski (77. Brożek), Arsenić, Bartkowski – Basha (81. Brlek), Mitrović – Llonch, Halilović, Imaz –  Carlitos. Trener Joan CARRILLO.

Żółte kartki: Wieteska, Bochniewicz, Żurkowski, Matuszek – Basha, Llonch, Brożek.

Autor: Jerzy Góra, Tadeusz Musioł/mm/