Temat do dyskusji: jak żyć z cukrzycą?

fot. Dorota Stabik

Cukrzyca to najbardziej rozpowszechniona choroba przewlekła na Ziemi. Choruje na nią ponad 420 milionów ludzi na całym świecie. W Polsce szacuje się liczbę pacjentów na 3 miliony.

"Katowice kopalnią wiedzy o cukrzycy" pod takim hasłem w Katowicach odbywa się XIX Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. To wyjątkowe spotkanie ponad 2 tysięcy specjalistów z różnych dziedzin począwszy od diabetologii, pediatrii i interny, poprzez medycynę rodzinną, pielęgniarstwo a skończywszy na psychologii i szeroko pojętej edukacji specjalistycznej i dietetyce.

To doskonała okazja aby porozmawiac o cukrzycy, jej leczeniu i profilaktyce. Gośćmi Radia Katowice są uczestnicy Zjazdu: Teresa Benbenek-Klupa, edukator da. diabetologii, Oliwia Janota z Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą, Michał Jeliński, diabetyk Mistrz Olimpijski oraz dziennikarze Radia Katowice Piotr Pagieła i Mariusz Masiarek.


 Po 18:15 na antenie Radia Katowice pojawia się dobra publicystyka. Codziennie nasi reporterzy i prezenterzy zmagają się z innymi tematami.

Wachlarz problemów jest bardzo szeroki. Wybieramy takie, o których możemy porozmawiać ze specjalistami, ale także takie, o których możemy usłyszeć od Państwa.