Będzie skarga na decyzję wojewody. Nadzwyczajne posiedzenie Rady Miasta. ♬

Data: 14-06-2018

thumbnail
fot. Gabriela Kaczyńska

Rada Miasta w Zawierciu będzie skarżyć do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego decyzję wojewody, który zawiesił uchwałę dotyczące przeprowadzenia referendum w mieście.

Tak zdecydowali radni podczas nadzwyczajnego posiedzenia. Referendum miało odbyć się w najbliższą niedzielę, a dotyczyć miało m.in. budowy kopalni cynku i ołowiu. Wojewoda śląski w poniedziałek zakwestionował legalność pytania o tę inwestycję.

— Zdaniem większości radnych bezpodstawnie — mówi Paweł Kaziród, przewodniczący zawierciańskiej Rady Miejskiej.Referendum planowane na najbliższa niedzielę nie odbędzie się, a na rozstrzygnięcie tej sprawy trzeba będzie poczekać.Za złożeniem skargi na decyzje wojewody śląskiego głosowało 12 radnych, pozostałych 11 nie wzięło udziału w obradach. Dodajmy jeszcze, że referendum mieszkańcy Zawiercia mieli też wypowiedzieć się na temat bezpłatnego publicznego autobusowego transportu zbiorowego dla dzieci i młodzieży do ukończenia 15. roku życia oraz dofinansowania z miejskiego budżetu zapłodnienia in vitro.

Autor: Gabriela Kaczyńska /rs/

 

Wiadomości regionalne

18-02-2019