Jerzy Brzęczek selekcjonerem reprezentacji Polski!

fot. laczynaspilka.pl

Jerzy Brzęczek został nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. 47-letni szkoleniowiec zastąpi na tym stanowisku Adama Nawałkę, który odszedł po mistrzostwach świata w Rosji.

Urodzony w Truskolasach, 47-letni Jerzy Brzęczek został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Dorosła karierę piłkarską rozpoczął w Rakowie Częstochowa, następnie grał w Olimpii Poznań, Lechu Poznań, Górniku Zabrze, GKS Katowice, 12 lat w zespołach ligi austriackiej, potem znów w Górniku i Polonii Bytom. W reprezentacji Polski rozegrał 42 spotkania. Jest wicemistrzem olimpijskim z Barcelony.

Nowy selekcjoner pochodzi z naszego regionu. Mieszkańcy wiążą z nim wiele nadziei.


— Od dawna liczyłem, że zostanie on trenerem drużyny narodowej i się doczekałem — mówi Wiesław Skwara, mieszkaniec Truskolasów.


Z sukcesu Jerzego Brzęczka cieszy się także klub Raków Częstochowa, gdzie zaczynał karierę piłkarską, a od 2010 roku przez 4 lata był trenerem.

— Jerzy Brzęczek to bardzo dobry piłkarz, którzy został bardzo dobrym trenerem — mówi Krzysztof Kołaczyk, wiceprezes Rakowa Częstochowa.


Oficjalna prezentacja nowego selekcjonera odbędzie się w poniedziałek na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W ciągu najbliższych dni będą trwały formalności związane z zatrudnieniem Jerzego Brzęczka, w tym m.in. zatwierdzenie jego kandydatury przez Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Od lipca 2017 roku Brzęczek był trenerem Wisły Płock. Wcześniej prowadził m.in. GKS Katowice, Lechię Gdańsk i Raków Częstochowa.

/iar/mm/rs/