Górnik wygrał z Zarią Balti
13.07.2018
06:09:00

Górnik Zabrze wygrał z Zarią Balti 1:0 (0:0) w meczu 1. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europy.

Gola dla drużyny z Zabrza w 87 minucie strzelił Hiszpan Igor Angulo. W drugiej minucie doliczonego czasu gry druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał pomocnik Górnika Szymon Żurkowski.

Pomocnik Górnika Maciej Ambrosiewicz uważa, że najważniejsze w tym spotkaniu było zwycięstwo.

Trener Górnika Marcin Brosz powiedział po spotkaniu:

-  To był bardzo trudny dla nas mecz od początku. Szukaliśmy swoich szans, próbowaliśmy rozerwać formację rywali. Większość moich chłopaków debiutowała w pucharach, niektórzy w zespole. W Kiszyniowie wynik zdeterminuje Zarię do innej gry. Czeka nas bardzo trudne, na pewno cięższe niż dzisiejsze spotkanie. Pracy sędziów (czerwona kartka, akcja Angulo) nie komentuję.

Pomeczowy komentarz trenera zespołu gości Vlada Golana

-  Mieliśmy świadomość, że Górnik to dobry zespół zarówno w ataku pozycyjnym, jak i w w grze w kontrataku, mający świetnych napastników i pomocnikó. Rozegraliśmy dobry mecz w defensywie,  starając się utrzymać rywala z dala od naszej bramki. Oczywiście zabrzanie dominowali, mieli przewagę w posiadaniu piłki, stworzyli dużo więcej sytuacji bramkowych, choć i my mieliśmy swoje 2-3 okazje, w tym również w końcówce spotkania. Mimo porażki nie powiem złego słowa o podopiecznych – dali z siebie wszystko. Gratuluję Górnikowi zwycięstwa i mam nadzieję na lepszy wynik w meczu rewanżowym.

Spotkanie rewanżowe zapanowano 19 lipca w Mołdawii.