Wiceprezydent Częstochowy odwołany. Został zatrzymany przez policję

fot. Urząd Miasta

Mirosław S. nie jest już wiceprezydentem Częstochowy. Jego obowiązki zostały przekazane innym osobom. 

Komunikat w tej sprawie przekazał Włodzimierz Tutaj, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Częstochowie.


Mirosław S. został zatrzymany przez policję wczoraj rano. Dziś ma zostać doprowadzony do prokuratury i przesłuchany. 

Były wiceprezydent Częstochowy jest podejrzany o nieudzielenie pomocy uczestnikowi zdarzenia drogowego. W środę w miejscowości Nierada zderzył się z 10-letnim rowerzystą i oddalił się z miejsca zdarzenia. Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się zarzucanego mu czynu.

— Nie negował jednak swojego udziału w tym zdarzeniu drogowym — wyjaśnia prokurator Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. 

 Zatrzymany następnego dnia rano był pod wpływem alkoholu. W trakcie przesłuchania zeznał, że spożywał alkohol w późnych godzinach wieczornych. 

— Od stanu zdrowia chłopca zależeć będzie, czy śledczy zmienią kwalifikację czynu z wykroczenia na przestępstwo — dodaje prokurator Tomasz Ozimek. 

Po przesłuchaniu Mirosław S. został zwolniony do domu za poręczeniem majątkowym w wysokości 15 tysięcy złotych. Chłopiec, który brał udział w zdarzeniu drogowym przebywa na obserwacji w szpitalu. Jak informuje placówka, nie odniósł on poważnych obrażeń, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Autor: Krzysztof Słabikowski, Zdzisław Makles /ml/rs/mm/