Nowa galeria w centrum alomeracji

fot. mat. prasowe

Katowiczanie i mieszkańcy aglomeracji śląskiej odwiedzają już nowo otwarty kompleks handlowo-rozrywkowy na południu stolicy regionu.

15 listopada otwarto przed gośćmi drzwi kompleksu handlowo-rozrywkowego Libero w Katowicach. Budynek ma blisko 45 tys. m kw. powierzchni, na której znalazło się ponad 150 sklepów, punktów usługowych, restauracji czy kawiarni. 

— Libero to nowe miejsce przyciągające ludzi na południu Katowic, zapraszające do zakupów, spotkań i dobrej zabawy. Szacujemy, że dobrą pracę znajdzie tutaj około 1,5 tys. ludzi. Zainwestowaliśmy w ten projekt ponad 350 mln zł, a jednocześnie zadbaliśmy by była to naprawdę przyjazna część miasta, z rozbudowaną siecią dróg, która będzie w stanie obsłużyć ruch samochodowy — mówił Nicklas Lindberg, prezes spółki realizującej inwestycję.

W Libero znalazło się miejsce dla kilku marek debiutujących na Śląsku. Odwiedzający będą mogli korzystać z dwustu różnorodnych punktów usługowych czy sklepów – jest miejsce na kino, klub fitness czy kręgielnię.

— Zależy nam, żeby Libero było tętniącym życiem i bardzo chętnie odwiedzanym miejscem spotkań, dlatego blisko 20 proc. powierzchni stanowią restauracje, kawiarnie i strefa rozrywki. Całe drugie piętro, skupiające ofertę gastronomiczną, rozrywkową i uzupełnione o taras wypoczynkowy, najnowszy format kina, nowoczesną kręgielnię czy pizzerię z unikalnym klimatem, będzie otwarte w zasadzie nieprzerwanie, również w niedziele wolne od handlu — powiedział Marcin Materny, członek zarządu firmy realizującej inwestycję.

W dniu premiery Libero przygotowało dla pierwszych gości bogaty program atrakcji, w którym znalazły się m.in.: warsztaty kulinarne, modowe metamorfozy, porady makijażystek i barbera, pokazy tańca i wspólne treningi z instruktorami z centrum fitnessu Fabryka Formy, spotkanie z piłkarkami GKS-u Katowice, a dla najmłodszych – kreatywne warsztaty, zabawy i różne konkursy.

/pg/