Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


List z Czech. Nowatorski implant kości twarzy.

Data: 21-11-2018


Wykorzystywany jest do produkcji maszyn, stołów, krajalnic i innych sprzętów mających styczność z żywnością.Robi się z niego zbiorniki na wodę i środki chemiczne, artykuły AGD... Od 30 lat stosowany jest także w ortopedii. Ale czy z polietylenu można stworzyć np. kość policzkowa, a potem zaimplantować ją choremu? Otóż tak właśnie zrobił zespół lekarzy Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Szpitala im. Mielęckiego w Katowicach. Biorcą plastycznego, unikalnego zamiennika kości był zawodowy kierowca autobusowy. Relacja Jadwigi Woźnikowskiej. 

"Velké růžové kolo, ledový hrad i malovátka" to tylko niektóre prezenty o które poprosiła w liście do Jezuska 4 - letnia Czeszka o imieniu Anička. Baloniki z listem pokonały ponad 400 kilometrów z miejscowości Broumy do Zabrzańskich Mikulczyc. Tam znalazła je inna dziewczynka 9 - letnia Kamilka. Kamila razem z mamą postanowiły spełnić marzenie Anički. O swoim pomyśle powiedziały reporterce Radia Katowice.
Galeria

List z Czech.

Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

24-12-2018 Wigilia. Święta.

21-12-2018

13-11-2018