Centrum Ochrony Klimatu i Środowiska powstanie na Politechnice Śląskiej?

fot. Joanna Opas

List intencyjny w sprawie utworzenia Centrum Ochrony Klimatu i Środowiska na Politechnice Śląskiej podpisały władze uczelni, Fundacja Solar Impulse, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia oraz miasto Gliwice.

Jak mówi prof. Marek Pawełczyk, prorektor ds. Nauki i Rozwoju Politechniki Śląskiej, placówka będzie prowadziła szeroką działalność naukowo-dydaktyczną, będzie się także zajmować promocją innowacyjnych rozwiązań. Oprócz tego, eksperci z Politechniki mają oceniać różne projekty nastawione na ekologię.


Z kolei jak dodaje Kazimierz Karolczak, przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, takie centrum pozwoli zmienić wizerunek regionu jako zniszczonego przez działalność przemysłową. Metropolia jest zainteresowana wdrażaniem projektów, które podniosą jakość życia mieszkańców i sprawią, że region będzie kojarzony jako miejsce dobre do życia i inwestowania.


Eksperci z Politechniki mają oceniać różne projekty nastawione na ekologię. Centrum ma się zajmować głównie działalnością naukowo-dydaktyczną i promocją innowacyjnych rozwiązań. 

Autor: Joanna Opas/ml/