Dzień młodych na COP24.

fot. J. Opas

Dzień młodych i przyszłych pokoleń odbywa się podczas szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach. Do stolicy Górnego Śląska zjechali młodzi przedstawiciele organizacji, które realizują projekty związane z ochroną środowiska. 

Ten dzień to okazja do zaprezentowania swoich działań i wymiany doświadczeń - podkreślają uczestnicy.


TŁUMACZENIE: Przyjechaliśmy z Ukrainy i w naszym kraju bardzo popularna jest aplikacja mobilna, w ramach której możemy realizować akcje nastawione na ochronę środowiska i zbierać za nie punkty. Następnie punkty możemy zamienić na rabaty w różnych, przyjaznych środowisku firmach. Przyjechałem z moją organizacją "Zielone pokolenie" z Bali z Indonezji. Przygotowaliśmy performance i prezentację. Jesteśmy też tu po to, by zrozumieć i dowiedzieć się, co państwa mogą zrobić, by wpływać na klimat. Młode grupy natomiast mogą zakładać organizacje, które będą wspierać środowisko, a także rozprzestrzeniać ostrzeżenia o wpływie na środowisko. To może być bardzo pomocną rzeczą.

Dzień młodych i przyszłych pokoleń to także dobra platforma do dyskusji pomiędzy młodymi i decydentami na temat wprowadzenia Porozumienia Paryskiego i osiągnięcia celów zakładających zrównoważony rozwój. Rozstrzygnięty będzie także konkurs na najlepsze video nakręcone przez młodych, a związane z ochroną klimatu.

Autor: Joanna Opas