Poprawa warunków w Szczyrku. Drogi znów są przejezdne.

Jak poinformował Radio Katowice dyrektor Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Katowicach, Zbigniew Tabor, drogi o statusie wojewódzkim w Szczyrku oraz drogi w powiecie bielskim, żywieckim i cieszyńskim mają czarną, mokrą nawierzchnię.

Specjalistyczne pojazdy odśnieżające pracowały całą noc. Wysłana z Katowic z Zarządu Dróg Wojewódzkich grupa specjalistów z inżynierii drogowej oceniła stan dróg na Żywiecczyźnie. Wszystkie drogi wojewódzkie w tym regionie powinny być przejezdne. W niedzielę na trasie 942 Bielsko-Biała -  Szczyrk - Salmopol  pojawią się dodatkowe pojazdy utrzymania przejezdności dróg.  

Zdaniem dyrektora Wojewódzkiego Zarządu Dróg na wczorajsze problemy komunikacyjne w Szczyrku, po obfitych opadach śniegu, nałożył się czynnik obiektywny, czyli pogoda oraz niefrasobliwość turystów, jak i mieszkańców. Skierowane do pracy pługi nie mogły przejechać, ponieważ jezdnie blokowały samochody pozostawione przez turystów w obrębie jezdni. Dodatkowy problem wyniknął także z faktu, iż mieszkańcy spychali śnieg zebrany ze swych  posesji na drogę przelotową .

Rządowe Centrum Kryzysowe nie potwierdziło stanu klęski żywiołowej ani zjawisk o znamionach klęski w mieście i gminie Szczyrk.

Autor: Wojciech Pacula/ml/