Miasta regionu przystąpią do planu adaptacji do zmian klimatu

Czterdzieści cztery miasta w Polsce opracowały plany adaptacji do zmian klimatu. Wśród nich m.in. Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Katowice, Mysłowice, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie i Sosnowiec.

Prezydent Andrzej Duda otworzył konferencję podsumowującą projekt, w ramach którego największe miasta mogą zmienić zagospodarowanie swoich obszarów na bardziej przyjazne człowiekowi i środowisku. Prezydent powiedział na konferencji prasowej, że plany adaptacji miast do zmian klimatu to ewenement w Europie.


Jak powiedział minister środowiska Henryk Kowalczyk, teraz najważniejszym celem będzie wcielenie w życie planów adaptacyjnych miast.


Projekt "Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców" ma ograniczyć negatywne skutki zmian klimatu, na przykład, obniżyć odczuwalne temperatury w tak zwanych "miejskich wyspach ciepła", poprzez wykorzystywanie zieleni.

Projekt "Wczujmy się w klimat" realizowany jest przez Instytut Ochrony Środowiska we współpracy z Ministerstwem Środowiska. Idea została ogłoszona na początku 2017 roku. 

/iar/pg/


Wiadomości regionalne