Będzie przebudowa stadionu. Miasto otrzymało 2 mln dofinansowania.

fot. Urząd Miasta w Pszczynie

Ponad 2 mln złotych dofinansowania otrzymała Pszczyna na przebudowę stadionu miejskiego. Projekt modernizacji stadionu im. Jana Larysza pozytywnie oceniło Ministerstwo Sportu i Turystyki. 

— Przebudowa to ukłon w stronę naszych sportowców — mówi Piotr Łapa, rzecznik Urzędu Miasta w Pszczynie.


Na przebudowanym obiekcie powstaną sześciotorowa bieżnia o długości 400 metrów, dodatkowy pas z rowem z wodą do biegów z przeszkodami, a także ośmiotorowa bieżnia prosta do biegów sprinterskich i przez płotki. Dodatkowo pszczyńscy lekkoatleci zyskają skocznię do skoku o tyczce i skoku w dal oraz rzutnię do pchnięcia kulą, rzutu oszczepem, rzutu dyskiem i młotem. Powstaną również budynki zaplecza i nowa płyta boiska dla piłkarzy.

Stadion im. Jana Larysza jest obiektem sportowym goszczącym dwa kluby lekkoatletyczne: Ludowy Klub Sportowy Pszczyna powstały w 1997 roku oraz Miejski Klub Sportowy Iskra Pszczyna o prawie 70-letniej tradycji. Przewidziany koszt przebudowy stadionu to ponad 6 mln zł. Projekt będzie realizowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach „Programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej 2018”.

Autor: Małgorzata Lachendro/ml/