Największa debata o zdrowiu. Kongres Wyzwań Zdrowotnych.

fot. Anna Sojka

Rozpoczyna się czwarta edycja Kongresu Wyzwań Zdrowotnych – największej w Europie Środkowo-Wschodniej debaty w ochronie zdrowia. 

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach spotkają się nie tylko wybitni specjaliści, reprezentujący kilkanaście dyscyplin medycznych, ale także przedstawiciele świata nauki, gospodarki i finansów, polityki oraz administracji. 

— To naprawdę bardzo ważne spotkanie — podkreśla członek Rady Naukowej Kongresu, prof. Krzysztof Składowski.


Trzy główne elementy ochrony zdrowia wymienia wiceprezes Naczelnej izby Lekarskiej dr n. med. Jacek Kozakiewicz.


— Poprawa systemu opieki długoterminowej to jedno z najważniejszych wyzwań na najbliższe lata. Musimy działać, póki nie jest za późno. — mówił w Katowicach minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas inauguracji Kongresu.


W czasie sesji inaugurującej Kongres Wyzwań Zdrowotnych, minister zdrowia Łukasz Szumowski przypomniał o podjętej kilka dni temu decyzji dotyczącej bezlimitowego finansowania zabiegów usunięcia zaćmy oraz diagnostyki obrazowej, tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Do tych deklaracji odniósł się szef śląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, Jerzy Szafranowicz.


Organizowany w Katowicach Kongres Wyzwań Zdrowotnych na trwałe wpisał się do kalendarza najbardziej prestiżowych i opiniotwórczych wydarzeń, gromadzących co roku przedstawicieli szeroko rozumianego środowiska związanego z ochroną zdrowia. W programie IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych znajdzie się wiele kluczowych zagadnień związanych z szeroko rozumianym systemem opieki zdrowotnej. Obrady potrwają do piątku.

 Autor: Anna Sojka /rs/