Policjanci zbadali trzeźwość kierowców

Policjanci wzięli dziś pod lupę kierowców. W kilku miastach regionu sprawdzają stan trzeźwości kierujących samochodami osobowymi, w innych kierujących autobusami, busami, tramwajami, a także samochodami ciężarowymi przewożącymi towary.

Akcja "Trzeźwy poranek" od wczesnych godzin prowadzona była między innymi w Gliwicach, Lublińcu czy Mikołowie. Policjanci kontrolowali zwykłych uczestników dróg. W Dąbrowie Górniczej, Jastrzębiu-Zdroju, Raciborzu, Wodzisławiu czy Siemianowicach Śląskich prowadzona jest akcja "trzeźwe przewozy", w ramach której kontrolowani są przewożący osoby lub towar.

Tymczasem myszkowscy policjanci otrzymali od burmistrza sprzęt pozwalający na łatwiejsze i szybsze sprawdzanie trzeźwości kierujących. Cztery urządzenia "AlkoBlow" trafiły do nich w ramach akcji "bezpieczny Myszków". Jak podkreślają funkcjonariusze "AlkoBlow jest poręczny i bardzo szybki. Dzięki temu częstsze kontrole stanu trzeźwości kierowców przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na terenie powiatu myszkowskiego".

Autor: Dorota Stabik


Wiadomości regionalne