Oczekiwanie na Festiwal Nauki

Tuż przed 4. Śląskim Festiwalem Nauki zapraszamy, by połączyć naukę z zabawą.

Wstępem do festiwalu nauki jak co roku w Katowicach była Noc Biologów. Uczestnicy mogli spróbować chleba na żytnim zakwasie, kiszonych ogórków czy zielonych oliwek i dowiedzieć się, dlaczego te pokarmy są niezbędne dla naszego organizmu. U nas relacja z tego wydarzenia.

W "Wysypisku" zajrzymy też do do Karpackiego Banku Genów w Jaworzynce, porozmawiamy też z kominiarzem o... paleniu w piecu. Na ekologiczną audycję zapraszają Katarzyna Głuch-Juszkiewicz i Iwona Kwaśny. Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.

 


wfosigw_400


Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

w Katowicach