Radio Katowice
Radio Katowice / Wiadomości regionalne
Kolejne zarzuty dla prezydenta. Damian Bartyla je odrzuca.
27.11.2017
12:18:00

fot. umbytom.pl

Kolejne zarzuty radnych przeciwko prezydentowi Bytomia. Dzisiaj przedstawiono dokumenty wskazujące na powiązania radnych z miejskimi spółkami. 

Z danych zgromadzonych przez Komisję Rewizyjną wynika, że dla radnych tworzono fikcyjne stanowiska - mówi Michał Bieda, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu.


Działacze opozycji zarzucają Bartyli powiązania z firmami odpowiedzialnymi za zwożenie nielegalnych odpadów. Prezydent Bytomia mianował na stanowisko prezesa Bytomsko-Radzionkowskiej Spółdzielni Socjalnej byłego pełnomocnika firmy Juropol. Spółka jest odpowiedzialna za transporty śmieci do miasta. 

Według Bartyli - zarzuty opozycji są bezpodstawne.


Na dzisiejszej sesji Rady Miasta okaże się czy bytomscy nauczyciele dostaną wynagrodzenia za grudzień. Wypłaty te, według radnych są zagrożone.

Referendum w sprawie odwołania Damiana Bartyli ze stanowiska prezydenta Bytomia odbędzie się 3-go grudnia. Obecnie trwa kampania referendalna.

Autor: M.Dobrowolska/mm/

 


Zobacz także Wiadomości regionalne

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 580, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA          profesjonalne usługi informatyczne