Szkoła. Granica. Kaniów.

Zdalna szkoła - choć na początku brzmiało to dość obco, szybko jednak zarówno dla uczniów jak i nauczycieli stało się codziennością. O tym, jak wszyscy odnaleźli się w nowej  rzeczywistości, a właściwie to w pewnym wymiarze - nie odnaleźli... O zwyczajnej choć niezwykłej - tęsknocie za szkołą, postanowiła w krótkim filmie opowiedzieć młodzież szkół ponadpodstawowych w Dąbrowie Górniczej.


 

Proszę tego nie kojarzyć z dawnymi czasami ale można chyba tak powiedzieć, że dziś, z gospodarską wizytą do Kaniowa koło Czechowic-Dziedzic przybyli przedstawiciele rządu, władz wojewódzkich oraz powiatowych by podsumować działania służb i przy okazji zapoznać się ze stanem prac. Podsumowanie wypadło dobrze, co zarejestrowaliśmy dla potomnych.


 

Czekaliśmy na ten moment - po otwarciu granic przez Polskę Republika Czeska miała się od dziś otworzyć na nasz kraj. I otworzyła... tyle, że za wyjątkiem woj. śląskiego. Szczegóły w relacji Szymon Brandysa.


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice