Nauka społeczna Kościoła

Dziś nasze spotkanie, jak zwykle w pierwszy poniedziałek miesiąca, poświęcone będzie sprawom nauki społecznej Kościoła, a konkretnie jej praktycznym przejawom tu i teraz.

O przyszłości górnictwa, przyszłości śląska i miejscu mieszkańców w czekających nas przeobrażeniach rozmawiać będą ks. Arkadiusz Wuwer i Adam Gawęda - ekspert w zakresie polityki surowcowej i energetycznej, były sekretarz stanu w Ministerstwie Energii, i w Ministerstwie Aktywów Państwowych.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl